SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dosa 14513108
nr 1451 3108
Dosa
+ armring, 2 delar, silver, 1800-tal, Dosa Sverige. Armring Birmingham. Längd: 6,5, vikt: 75g
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 28 februari 2022
kl 18:09:19
28/2 17:32:57
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver